Награди

Участниците в Първата Фолклорна олимпиада ще се състезават за следните награди:

 

РАЗДЕЛ „ТАНЦОВО ИЗКУСТВО“

1. Фолклорни ансамбли за автентичен фолклор

Група Класиране
Самод. ансамбли I, II и III място /медал и грамота/ 300, 200, 100 лв.
Профес. ансамбли I, II и III място /медал и грамота/ 300, 200, 100 лв.
Детски ансамбли I, II и III място /медал и грамота/ 300, 200, 100 лв.

 

2. Фолклорни ансамбли за обработен фолклор

Група Класиране
Самод. ансамбли I, II и III място /медал и грамота/ 300, 200, 100 лв.
Профес. ансамбли I, II и III място /медал и грамота/ 300, 200, 100 лв.
Детски ансамбли I, II и III място /медал и грамота/ 300, 200, 100 лв.

 

3. Танцови състави за автентичен фолклор

Група Класиране
Деца 7 – 12 години I, II и III място /медал и грамота/ 300, 200, 100 лв.
Юноши 12 – 18 години I, II и III място /медал и грамота/ 300, 200, 100 лв.
Възрастни над 18 години I, II и III място /медал и грамота/ 300, 200, 100 лв.

 

4. Танцови състави за обработен фолклор

Група Класиране
Деца 7 – 12 години I, II и III място /медал и грамота/ 300, 200, 100 лв.
Юноши 12 – 18 години I, II и III място /медал и грамота/ 300, 200, 100 лв.
Възрастни над 18 години I, II и III място /медал и грамота/ 300, 200, 100 лв.

 

5. Клубове за народни хора

/няма възрастови групи/

Група Класиране
Клубове I, II и III място /медал и грамота/ 300, 200, 100 лв.

 


РАЗДЕЛ „ПЕВЧЕСКО ИЗКУСТВО“

1. Певчески състави за автентичен фолклор

Група Класиране
Женски I, II и III място /медал и грамота/ 300, 200, 100 лв.
Мъжки I, II и III място /медал и грамота/ 300, 200, 100 лв.
Детски I, II и III място /медал и грамота/ 300, 200, 100 лв.
Смесени I, II и III място /медал и грамота/ 300, 200, 100 лв.

 

2. Певчески състави за обработен фолклор

Група Класиране
Женски I, II и III място /медал и грамота/ 300, 200, 100 лв.
Мъжки I, II и III място /медал и грамота/ 300, 200, 100 лв.
Детски I, II и III място /медал и грамота/ 300, 200, 100 лв.
Смесени I, II и III място /медал и грамота/ 300, 200, 100 лв.

 

3. Хорове

Група Класиране
Женски I, II и III място /медал и грамота/ 300, 200, 100 лв.
Мъжки I, II и III място /медал и грамота/ 300, 200, 100 лв.
Детски I, II и III място /медал и грамота/ 300, 200, 100 лв.
Смесени I, II и III място /медал и грамота/ 300, 200, 100 лв.

 

4. Камерни формации – дует, трио, квартет и др.

Група Класиране
Деца 7 – 12 години I, II и III място /медал и грамота/ 300, 200, 100 лв.
Юноши 12 – 18 години I, II и III място /медал и грамота/ 300, 200, 100 лв.
Възрастни над 18 години I, II и III място /медал и грамота/ 300, 200, 100 лв.

 

5. Индивидуални изпълнители – Певческо изкуство за автентичен и обработен фолклор

От състав не се допускат повече от един индивидуален изпълнител или дует

Да се посочи точната възраст на участника

Група Класиране
Деца 7 – 12 години I, II и III място /медал и грамота/ 300, 200, 100 лв.
Юноши 12 – 18 години I, II и III място /медал и грамота/ 300, 200, 100 лв.
Възрастни над 18 години I, II и III място /медал и грамота/ 300, 200, 100 лв.

 


РАЗДЕЛ „ИНСТРУМЕНТАЛНО ИЗКУСТВО“

1. Индивидуални изпълнители – Инструменталисти за автентичен и обработен фолклор

Група Класиране
Деца 7 – 12 години I, II и III място /медал и грамота/ 300, 200, 100 лв.
Юноши 12 – 18 години I, II и III място /медал и грамота/ 300, 200, 100 лв.
Възрастни над 18 години I, II и III място /медал и грамота/ 300, 200, 100 лв.

 

2. Народни оркестри

Група Класиране
Битов – само народни инструменти I, II и III място /медал и грамота/ 300, 200, 100 лв.
Смесен I, II и III място /медал и грамота/ 300, 200, 100 лв.

 

3. Духови оркестри

Група Класиране
Духови оркестри I място /плакет и грамота/ 1500 лв.

II място /плакет и грамота/ 1000 лв.

III място /плакет и грамота/ 500 лв.

 


РАЗДЕЛ „ОБИЧАЙ“

Група Класиране
Обичай I, II и III място /медал и грамота/ 300, 200, 100 лв.

 


СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ

1. Атрактивно изпълнение

Награда: грамота, плакет и сумата от 100 лв.

 

2. Награда на публиката

Награда: грамота, плакет и сумата от 100 лв.

 

3. Награда на Кмета на кметство Царевец

Награда: грамота, плакет и сумата от 100 лв.

 

4. Награда на Кмета на община Свищов

Награда: грамота, плакет и сумата от 100 лв.

 

5. Награда на Генералния спонсор – ППОК „Изгрев 93”

Награда: грамота, плакет и сумата от 100 лв.

 

6. Награда на сдружение „Фолклорен извор“ – три награди

Награда: грамота, плакет и сумата от 200 лв.

 

7. Награда на А1 България ЕАД

Награда: грамота и предметна награда.

 

8. Награда на Българска Национална телевизия „БНТ“ – две награди

Награда: грамота, плакет и участие в предаването „Иде нашенската музика“.

 

9. Награда на „Фен Фолк ТВ“

Награда: грамота и плакет.

 

10. Награда „Фолклорна звездица“

Наградата е на името на Лора Николова и в памет на всички деца загинали в река Лим.

Награда: грамота, плакет и сумата от 300 лв.

 

11. Награда на Съюза на българските танцови и музикални дейци за принос в опазването и развитието на българския фолклор.

Награда: плакет, грамота и сумата от 100 лв.

 


ОЛИМПИЙСКИ ШАМПИОНИ

 

ОБРАБОТЕН ФОЛКЛОР

  1. Олимпийски шампион в категория „Певческо изкуство – индивидуални изпълнители“
  2. Олимпийски шампион в категория „Певческо изкуство – състав“
  3. Олимпийски шампион в категория „Танцово изкуство – състав“
  4. Олимпийски шампион в категория „Танцово изкуство – ансамбъл“

Наградата във всяка от четирите категории е: грамота, статуетка и сумата от 2000 лв.

 

АВТЕНТИЧЕН ФОЛКЛОР

  1. Олимпийски шампион в категория „Певческо изкуство – индивидуални изпълнители“
  2. Олимпийски шампион в категория „Певческо изкуство – състав“
  3. Олимпийски шампион в категория „Танцово изкуство – състав“
  4. Олимпийски шампион в категория „Танцово изкуство – ансамбъл“

Наградата във всяка от четирите категории е: грамота, статуетка и сумата от 2000 лв.

 

Организаторите си запазват правото за промени в регламента и наградите.


 

Изтегли „Награди 2020“